Nikt już nie uczy karmienia duszy optymizmem tak jak w San Escobar.

" Ja chcę niewiele - Ciebie i zieleń.
I żeby sercu było bezpiecznie. ”
~ Władysław Broniewski

Aby miło się oglądało, ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA jest obowiązkowa. 😁Ludowo-Demokratyczna Republika Świętego Escobara, to pełna nazwa hinszpańsko-języcznego państwa, położonego w Ameryce Północnej.
   Ogłosiło ono niepodległość 10 stycznia 2017 roku. Jego suwerenność jako pierwsza, uznała Polska – dziś największy sojusznik tego latynoskiego państwa. To właśnie Witold Waszczykowski dumnie oznajmił, że na mapie pojawił się San Escobar.
   Jego stolicą jest malownicze miasto Santo Subito.

Dzisiejszy artykuł jest całkowicie pozbawiony sensu i pochodzi z Nonsensopedii, co przecież niejako potwierdza jego wiarygodność, no bo jak z neta, to musi być prawda, więc nie martwię się o opinie recenzentów.
   Zatem witam Was tropikalnie z najpiękniejszego miejsca na naszej planecie z samego SAN ESCOBAR, gdzie wszyscy ludzie rodzą się piękni, gdzie nad lazurowymi wodami świeci najgorętsze słońce i gdzie cień dają palmy.

buenos días!

Kraj ten znajduje się w stanie wojny z Saint Kitts i Nevis. Prezydent SKiN miał czelność powiedzieć, że Waszczykowski miał na myśli jego wyspę. San Escobar uznał to za prowokację, na którą odpowie wojną.
   Polskim ambasadorem w San Escobar jest znany polski biznesmen Stefan Siarzewski, a konsulem Krzysztof Wąski.


San Escobar to kraj położony na wyżynach. Najważniejsze szczyty górskie to: Hasta la Vista (4163 m n.p.m.), Waszczykowski (2017 m n.p.m.), Monte Christo (1907 m n.p.m.), Grande Fugofuerte (1811 m n.p.m.), Invitro (1695 m n.p.m.), Pica Chu (1320 m n.p.m.), Di Caprio (1026 m n.p.m.).
   Największą wyspą jest La Isla Bonita, na której co roku koncertuje Madonna.

Ponad to - kraj pełen optymistów. Przyjeżdżając tutaj, spodziewałam się, że podróż wywrze na mnie wielkie wrażenie, ale że aż tak rozkocha w sobie, nigdy bym nie powiedziała. Że ja? - twórczyni ruchu narodowego "Polak tylko dla Polski"? - nie ma opcji! A jednak, chyba poddam się do dymisji!
Początkowo San Escobar było hiszpańska kolonią San Witoldos, ale w 1990 roku prawo do wyspy wykupił Pablo Escobar.
Premier San Escobar,
Jose Arcadio Morales
   W tym samym roku prezydent kraju spotkał się z Lechem Wałęsą. Niestety, polityka zagraniczna Aleksandra Kwaśniewskiego nie objęła walki o niepodległość San Escobar. Kraj uzyskał niepodległość 10 stycznia 2017 roku, po tajnym spotkaniu Witolda Waszczykowskiego z kończącym kadencję Obamą.
11 stycznia 2017 roku San Escobar został członkiem ONZ. W tym samym dniu poparł kandydaturę Polski do Rady Bezpieczeństwa. Państwo obiecało także uruchomić loty z lotniska Chopina (a w przyszłości także z Radomia) do San Escobar, jak i nawiązać współpracę z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim w Lublinie i Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
   W planie jest także dwustronne zniesienie wiz pomiędzy państwami.
      12 stycznia Pablo Escobar dobrowolnie oddał władzę w ręce Leôncio Almeidy.NAJLEPSZA EMERYTURA,
TYLKO NA
SAN ESCOBAR!!

14 stycznia San Escobar zaoferował Polsce nowoczesne śmigłowce wojskowe Desperados, wyposażone w rakiety Jalapeno. W tym samym dniu Paulina Młynarska wydała singel Słodki Presidente. Tytułowa piosenka mówi o przyjaźni pomiędzy narodami.
   Minister Zeta Jones poinformowała, że San Escobar postara się o miejsce w Europejskiej Unii Nadawców, by móc wystawić swojego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji i by móc przyznać 12 punktów reprezentantowi Polski.

Niesamowite jest, jak tutaj ludzie są dla siebie życzliwi. Pomimo niewielkich utarczek, małych scysji na tle rasistowskim i cichych wojen domowych, to idylla dla wszystkich zwolenników pokoju.
   Ujarzmij swe wypełnione jadem serce, otwórz umysł i wyzwól się w SAN ESCOBAR!!
15 stycznia San Escobar włączył się w zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W specjalnym orędziu wyemitowanym o godzinie 8 czasu lokalnego, prezydent Leôncio Almeida nawiązał do słynnej wypowiedzi Jurka Owsiaka: Dzielny naród San Escobar wspiera przyjaciół z Polski. Ty też możesz! WOŚP gra na całym świecie i o jeden kraj dalej!
   Para prezydencka wystawiła paczkę kawy, którą wylicytowano za 610 zł.
      1 kwietnia otwarto konsulat San Escobar w Bydgoszczy.
Kraj utrzymuje się głównie z turystyki. Największą popularnością cieszą się: Playa Esperal, Playa los Paravanos (co roku na tej plaży organizowany jest San Escobar Festival de Paravanos, na którym okoliczni twórcy prezentują tradycyjne haftowane parawany plażowe), Playa Los Blondas Carinas, tor wyścigowy Tortilla oraz stolica Santo Subito.
   Przed uzyskaniem niepodległości głównym źródłem dochodów i towarem eksportowym San Escobar była kokaina, jednak dzięki współpracy z polskimi władzami udało się zmienić tę sytuację – dziś największe dochody przynosi turystyka.
   Najwięcej turystów przyjeżdża z Polski, która ma bezpośredni transport z Warszawy do Santo Subito; nie muszą oni ubiegać się o wizy.
San Escobar cieszy się rozwiniętą siecią transportową. Jako pierwszy kraj na świecie postawił linię tramwajową łączącą Santo Subito z Warszawą.
   Państwo zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby wyprodukowanych długopisów. Produkowane są w miejscowości Las Dudas. Znaną markę Presidente stworzyła państwa firma należąca do miasta Las Dudas. Duże znaczenie ma także ośrodek przemysłowy La Zona Económica Especial: El Mor d'Or.
Według Amnesty International, San Escobar przestrzega praw człowieka. Dużo kontrowersji wzbudziło łamanie praw więźniów. Jak się okazało, w miejscowości El Klevko przetrzymywani są polscy terroryści, odpowiedzialni za nieudaną próbę odbicia Sejmu pod koniec grudnia 2016 roku. Niektórzy światowi przywódcy (z Angelą Merkel na czele) krytykują sposób traktowania więźniów; według kanclerz Niemiec, osadzeni muszą produkować narkotyki dla prezydenta kraju.
   Według WikiLeaks, Ryszard Petru i Joanna Schmidt nie polecieli na Maderę, tylko do obozu pracy w San Escobar w celu odbycia kary.
   Przed ogłoszeniem niepodległości na terytorium San Escobar istniało niewolnictwo, jednak 10 stycznia 2017, zostało ostatecznie zniesione dekretem prezydenta Pablo Escobara.NAJLEPSZE ZDJĘCIA Z DESKI
(NAWET GDY NIE MA FALI)
TYLKO NA
SAN ESCOBAR!!

Najciekawszą miejscowością do zwiedzania okazało się Vina Tusca, miasto znane z wyrobu lokalnych win.
   Trzeba uważać na międzymiejskie zamieszki, gdyż np. San Epid, będący głównym ośrodkiem walki z zanieczyszczeniem, nie lubi się z Santo Domestos, najbardziej zanieczyszczonym miejscem w kraju.


Latem warto odwiedzić San Mario, miejscowość znaną z plantacji grzybów halucynogennych o niezwykłej mocy. Na początku wiosny plantacje są jeszcze uśpione.
   Dla fanów pani Magdy Gessler: znajduje się tutaj miasteczko Los Besos. To największy ośrodek produkujący parówki i największy sponsor programu "Kuchenne rewolucje".Dzięki temu, że osobiście mogliśmy poznać to miejsce, skorzystaliśmy z okazji, by zagłębić się w te dzielnice, do których nie zapuszczają się turyści, gdzie tętni prawdziwe życie i kultura tego przepięknego państwa. W co wierzą i jakie mają poglądy?
   Mieszkańcy San Escobar przyjmują odmienny światopogląd, normy, wartości niż ogół społeczeństwa, sytuując się w ten sposób niejako na marginesie rzeczywistości społecznej i jej obyczajów. Ich hasłem przewodnim jest poszukiwanie wolności i niezależności.
   Propagują  oni także zastąpienie egoizmu, powszechnego dążenia do sukcesu poprzez treści nacechowane humanizmem, takie jak: współdziałanie, odpowiedzialność czy braterstwo.
   Są zwolennikami prostego stylu życia. Charakterystyczne dla tubylców są kolorowe stroje i parasolki nad drinkami.

Kto jeszcze marzy, aby zamieszkać w San Escobar?
Dla mnie, stało się marzeniem na pierwszym miejscu! 😃


P.S. Miejsce rzeczywiste naszej wędrówki, zostanie ujawnione wkrótce ;)

6 komentarzy:

 1. Witak Hexe.
  Ale się ubawiłem. Sam bym sobie w San Escobar zamieszkał i swoje stare kości na słońcu wygrzewał.
  Pozdrawiam serdecznie. Howgh!
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tym to właśnie polegało, chciałam Was rozbawić XD

   Usuń
 2. Przypomnialo mi sie jak kiedys napisalam, ze rzuce wszystko w diably i przeprowadze sie do San Escobar, a Ty zapytalas o co chodzi ;) Usmiecham sie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo to dzięki Tobie zainteresowałam się tym miejscem i muszę Ci oficjalnie podziękować, że poleciłaś mi je wtedy XD

   Usuń
 3. Hej, czy prima aprilis wypada teraz w maju. Ja nie nadążam za tymi wszystkimi zmianami ;)!!!

  Wesoła opowieść i piękne plenery :)!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro była już historia o kilku damach, które organizowały Sylwestra w sierpniu, to czemu ja bym miała nie zrobić Prima Aprilis teraz? XD

   Plenery w wersji rozszerzonej (jak i realna do nich opowieść) pojawią się w następnej notatce :)

   Usuń

Notuj śmiało każdą swoją myśl. Liczę, że wpisy będą na temat, puste spamy kasuję.
Bądźmy kulturalni, o tym nigdy nie zapominajmy, wszak słowo obrazuje naturę człowieka.