poniedziałek, 9 marca 2015

Duchy lasów.

      Duchy lasów zamieszkują stare drzewa. Pojawiają się rzadko i tylko przed wybranymi przez siebie ludźmi, zazwyczaj tymi, którzy zgubili drogę w lesie. Bronią przed ludźmi drzew i mszczą się za wyrządzone im krzywdy.
      Są bardzo szybkie i swobodnie poruszają się po górach, dolinach i lasach. Można je dostrzec kątem oka jako czarny cień. Przeważnie są ciche i tylko przyglądają się wędrowcom, jednak niekiedy bawią się i straszą, jeśli człowiek o złych zamiarach nie jest mile widziany wśród drzew. Wówczas mieszają mu zmysły, tak, że gubi on ścieżkę.
      Najbardziej rozpowszechnioną i znaną formą duchów lasów są pojawiające się w anime małe białe stworki z wielkimi głowami z trzema czarnymi otworami przypominającymi oczy i usta.


      Lasy również budzą się do życia, choć słońce jeszcze nisko, a zbocze góry przez większość dnia osłania je przed bezpośredni światłem.
      "Ty jesteś taki tajemniczy momentami, ty masz swoje rzeczy, miejsca i się nikim z tym nie dzielisz."


      W korycie wyerodowanym w skałach, o łagodnej deniwelacji płynie potok o wartkim nurcie. Zwierciadła jego wody prawie nie widać na zdjęciach, to górski kryształ.      Całkiem smaczna mineralna, lepsza niż ta w butelkach, nawet prosto z lodówki. Gdyby tu jeszcze cytrynkę wcisnąć, limonkę, wbić w skałę parasolkę, a obok postawić leżaczek - bajer!

2 komentarze:

  1. Przyroda budzi się do życia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak tu ładnie. Las, drzewa, mleczyk, suchy liść i mech....I historia o duchach przyrody w tle.

    OdpowiedzUsuń

Notuj śmiało każdą swoją myśl. Liczę, że wpisy będą na temat, puste spamy kasuję.
Bądźmy kulturalni, o tym nigdy nie zapominajmy, wszak słowo obrazuje naturę człowieka.